Pro dospělé

||Pro dospělé
Pro dospělé2020-06-22T09:49:31+00:00

KURZY A KROUŽKY OPĚT OD 11.5., AVŠAK V OMEZENÉM REŽIMU! VÍCE INFO ZDE

JEMNÁ JÓGA S RELAXACÍ

Kurz je vhodný pro začátečníky.

Lektorka PhDr. Petra Martínková
Kurzy druhého pololetí začínají v úterý 4. 2. 2020. */ Zájemci si mohou vyzkoušet jednu ukázkovou lekci zdarma.
Úterý 19:10 / 80 minut
Kurzovné: 1200 Kč / 10 lekcí
1800 Kč / pololetí (do 30. 6. 2020)

Více o lektorce:
PhDr. Petra Martínková je lektorkou jógy a hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues, která je určena pro prevenci a léčbu diabetu a aktivování hypofýzy, slinivky, štítné žlázy, jater a nadledvinek.

Níže hodnocení našich kurzistů:

“Dlouho jsem se nemohla donutit začít cvičit. Cvičení mě nikdy nebavilo, hlavně pocit únavy a vyčerpání po cvičení. Se dvěma malými dětmi nemám energie nazbyt. Až jsem objevila jógu, ve které jsem se krásně protáhla, zaposilovala si a uvolnila se. Co mě překvapilo nejvíc je, že jsem energii doplnila a zlepšila se mi nálada, která mi velmi často chyběla. Jako jógový začátečník děkuji paní Petře za milý přístup, povzbuzení a nadšení, se kterým hodiny vede. Na jógu se vždy těším.”

„Protože mám sedavé zaměstnání, snažím se hýbat alespoň ve volném čase. Nejsem ale sportovní typ a tak jsem dlouho hledala takové cvičení, které by mě bavilo a nebylo jenom další povinností. A takovým cvičením je pro mě jóga. Na úterní hodinu jógy s paní Petrou se vždycky těším, protože si nejen důkladně protáhnu tělo od hlavy až po palce u nohou, ale dokonale zrelaxuju i mysl a psychicky si odpočinu. Paní Petra má hodiny pečlivě připravené a nezaměřuje je jen na fyzické tělo, ale i na duši člověka. Po hektickém a rušném dni v kanceláři velmi vítám, že nás cvičením provází klidným a laskavým hlasem. Domů odcházím s pocitem, který je podobný pocitu po masáži a mám chuť do dalších činností. Jógu všem doporučuji alespoň vyzkoušet. Nemusí každému vyhovovat, ale já lituju, že jsem k s ní nezačala kvůli různým předsudkům a mylným představám dříve.“

„Jóga je pro mě úžasný čas, který mám sama pro sebe. Je to pohlazení po těle i po duši, zklidnění, uvolnění a vrácení se do svého středu, sama k sobě. Po hodině cvičení mám pocit, že zase všechno zvládnu tak, jak si přeju. A za to Vám moc děkuju.“

Přihláška níže nebo na recepci KC Zahrada Bližší informace o kurzech na recepci KC Zahrada – telefon 271 910 246, email zahrada@kczahrada.cz nebo u lektorky

*/Během jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají

Přihláška

JEMNÁ JÓGA PRO SENIORY

Kurz jemné jógy je určen pro všechny, kteří mají v tuto dopolední hodinu chuť do cvičení. Je veden v pomalejším tempu se zaměřením na rozcvičení těla, zvládnutí jednotlivých pozic a na práci s dechem. Vhodné pro všechny věkové skupiny začátečníků.

Jemná jóga (nejen) pro seniory – začátečníci

Lektorka Ing. Eva Hladílková
Kurzy začínají 16. 9. 2020. */ Zájemci si mohou vyzkoušet jednu ukázkovou lekci zdarma.
Středa 9:00 / 60 minut
Kurzovné: 600 Kč / 10 lekcí

Více o lektorce:

Je absolventkou VŠE v Praze, pracovala v oblasti obchodu, bankovnictví a na Ministerstvu financí. Na vrcholu své profesní kariéry se rozhodla ekonomickou sféru opustit, a jak sama říká: „Být užitečná v činnosti, která jí baví a prospívá lidem.“ Vystudovala Školu vědomého dotyku-kraniosakrální biodynamiky, absolvovala mnoho seminářů (např. sestavování bylinných čajů, diagnostika podle obličeje aj.), praktikuje reflexní terapii chodidel. Její velkou láskou, hlavním zaměřením i posláním se však stala jóga. Vystudovala trenérskou školu jógy u České akademie jógy ve spolupráci s FTVS v Praze. Již jedenáctým rokem vede pravidelné kurzy hathajógy, kterou lze nazvat spíše jógou integrální. Do jógy, kterou s lidmi praktikuje (zejména se ženami), zapojuje především relaxační a meditační techniky, reflexologii, prvky z břišního tance přínosné pro páteř a pánev a školu pánevního dna. Studovala rovněž gravidjógu, jejíž pomocí provádí těhotné ženy těhotenstvím směrem k jeho klidnému a harmonickému prožívání.

Přihláška níže nebo na recepci KC Zahrada

Bližší informace o kurzech na recepci KC Zahrada – telefon 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz nebo u lektorky

*/ Během vánočních, jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají.

Jemná jóga (nejen) pro seniory – mírně pokročilí

Kurz je určen pro loňské absolventy nebo pro ty, kteří již mají s jógou zkušenosti.
Lektorka Ing. Eva Hladílková
Kurzy začínají 16. 9. 2020. */ Zájemci si mohou vyzkoušet jednu ukázkovou lekci zdarma.
Středa 10:00 / 75 minut
Kurzovné: 700 Kč / 10 lekcí

Zpětná vazba absolventů kurzu:

“Milá Evo, chtěla bych Ti tímto moc poděkovat za kurz jógy, který jsem začala navštěvovat letos v září. Na Tvoje hodiny se těším celý týden, krásně si u nich zacvičím i zarelaxuji, vedeš je moc pěkně. Přála bych všem začátečníkům takovou lektorku. Doufám, že nám vydržíš dlouho.”

“Milá Evo. Vrátila jsem se z dnešní hodiny jógy, svěží na těle i na duchu. Ostatně jako pokaždé. Vždy ve středu odpoledne mám pocit, že jsem trochu omládla a starosti nahromaděné za celý týden jsou menší a vzdálenější. Děkuji ti moc. Srdečně tě zdravím a těším se na příští hodinu.”

Bližší informace o kurzech na recepci KC Zahrada – telefon 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz nebo u lektorky

*/ Během vánočních, jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají.

Přihláška

HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE PRO PREVENCI  A LÉČBU DIABETU A AKTIVOVÁNÍ HYPOFÝZY – SLINIVKY – ŠTÍTNÉ ŽLÁZY – JATER –NADLEDVINEK PODLE DINAH RODRIGUES

HJT je skvělou prevencí pro všechny, kteří mají v rodině diabetes. Je lepší cukrovce a dalším civilizačním nemocem předcházet, než je léčit.

V kurzu se dozvíte, co je hormonální jógová terapie, kdo je Dinah Rodrigues a proč HJT vymyslela, k čemu je HJT určena a co všechno se může zlepšit, když se přesně stanovená sestava pravidelně cvičí. Ukážeme si i pár antistresových cviků.

Kontraindikace: těhotenství, psychické onemocnění

Cena 2.100 Kč / 10 lekcí (ukázková hodina je zdarma)
Lektor PhDr. Petra Martínková

Níže uvádíme zpětnou vazbu absolventů loňského kurzu:

„Kurz hormonální jógové terapie splnil moje očekávání.“

„ Vše bylo vysvětleno podrobně, názorně a srozumitelně.“

„ Paní lektorka Petra je milá a trpělivá.“

„Paní lektorka Petra mi velmi vyhovuje. Její pozitivní, citlivý a individuální přístup ke každému cvičícímu je velmi povzbudivý a je pohlazením na duši v dnešní uspěchané době.“

„ Tento kurs bych doporučila lidem s prediabetem a lidem, kteří chtějí aktivovat svoji slinivku, slezinu, nadledvinky a játra, protože si myslím, že masáž těchto orgánů jim skutečně pomáhá zlepšit jejich funkci.“

Více o lektorce:
Petra Martínková je lektorkou hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues, která je určena pro prevenci a léčbu diabetu a aktivování hypofýzy, slinivky, štítné žlázy, jater a nadledvinek. Absolvovala kurz přímo u Dinah Rodrigues.

Přihláška níže nebo na recepci KC Zahrada. Bližší informace o kurzech na recepci KC Zahrada – telefon 271 910 246, email zahrada@kczahrada.cz nebo u lektorky

Během jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají.

Přihláška

TANEC PRO ŽENY – NOVINKA!

Přijďte si zatančit a prožít povznášející pocit z tance a krásné hudby. Tanec přináší pocit radosti, čas klidu, místo pro sebe, prostor soustředění a energii. Hodina začíná průpravnými cviky na zpevnění a soustředění celého těla. A pokračuje vyjádřením se na danou hudbu pohybem, gesty v krátkých pohybových větách přecházející do delších celků.

Lektorka Martina Krajská

První kurz druhého pololetí se koná v pondělí 14. 9. 2020 */. Nováčci si mohou vyzkoušet jednu ukázkovou lekci zdarma.

Pondělí 18.00 / 90 minut
Kurzovné: 1800 Kč / pololetí (do 31. 1. 2021)
3240 Kč / celý rok (do 20. 2. 2021)

Bližší informace o kurzu u lektorky nebo na recepci KC Zahrada – telefon 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz

Během jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají.

ŽONGLOVÁNÍ PRO DOSPĚLÉ – NOVINKA!

ŽONGLOVÁNÍ PRO DOSPĚLÉ

Výzkumy dokázaly, že žonglování je naprosto jedinečná činnost, která zapojuje obě mozkové hemisféry a je zároveň relaxací i soustředěním. Na kurzu se seznámíte se všemi známými i neznámými žonglérskými technikami a pod profesionálním vedením budete provedeni kompletním žonglérským světem, od žonglérské techniky (povíme si i o poměrně neznámé žonglérské matematice), až po to, jak vytvořit žonglérské vystoupení a jak pracovat s diváky. Stejně tak si vyzkoušíte hromadné žonglérské disciplíny, které vždy patří k těm nejoblíbenějším. Kurzem Vás provede lektor Filip Štancl, bývalý student herectví na Pražské konzervatoři, který se žonglování věnuje bezmála sedm let, během nichž vystupoval na mnoha soukromých akcích, v cirkuse i v divadle a vedl mnoho žonglérských workshopů, na kterých vyučoval tomuto umění všechny věkové kategorie. Naučí žonglovat i Vás.

Kurz je určen pro mládež a dospělé od 15 let.

Lektor Filip Štancl – herec, žonglér a muzikant

První kurz se koná ve čtvrtek 17. 9. 2020 */. Zájemci si mohou vyzkoušet ukázkovou lekci zdarma.

Čtvrtek 17:30 / 60 minut
Kurzovné: 1250 Kč / pololetí (do 31. 1. 2021)
2250 Kč / celý rok (do 20. 6. 2021)

Sleva 10% z celoroční úhrady nebo sourozenecká sleva pro mládež 10% z pololetní úhrady. Slevy se nesčítají.

Více o lektorovi na www.zonglerfilip.cz nebo  https://www.facebook.com/zonglerfilip

Přihláška níže nebo na recepci KC Zahrada

Bližší informace o kurzech na recepci KC Zahrada – telefon 271 910 246, e-mail zahrada@kczahrada.cz

*/ Během vánočních,  jarních a velikonočních prázdnin se kurzy a kroužky nekonají.

Přihláška

ORIENTÁLNÍ TANCE

Nabízíme výuku orientálních břišních tanců

Pondělí 18.00 – 19.00 mírně pokročilé (do kurzu se mohou přihlásit i začátečnice)
Pondělí 19.00 – 20.00 pokročilé

První kurz bude otevřen v polovině září 2020 */. Nováčci si mohou vyzkoušet jednu ukázkovou lekci zdarma.
Více informací Alena Piváková, tel. 607 242 252

*/ Během vánočních,  jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají.

ZPĚV – PRÁCE S HLASEM A DECHEM

Kurz je určen pro dospělé zájemce o práci s hlasem, zpěváky i hlasové profesionály. V hodinách se pracuje na nácviku správného používání dechu a pochopení funkce bránice a celého dechového aparátu. Student je seznámen se základními principy práce s hlasem při pěveckém nebo mluveném projevu a s různými způsoby použití hlasu. Každý pracuje svým tempem na svých specifických hudebních nebo hlasových potřebách a je lektorem všestranně motivován k samostatnému aktivnímu přístupu. Práce pak postupuje mnohem rychleji a stává se zábavnější. Repertoár si frekventant vybírá nejlépe sám, vhodnost a přiměřenost výběru je ale vždy konzultována s lektorem. Absolventi mají možnost veřejně vystoupit na pravidelných koncertech s profesionální aparaturou a zhodnotit tak svou dosavadní práci.

Lektorka Monika Obermajerová
Středa nebo čtvrtek (datum a hodina kurzu dle individuální dohody s lektorkou)
Časová dotace jedné lekce je 45 minut.
Kurzovné: 3 900 Kč / 10 lekcí
2000 Kč / 5 lekcí

Monika Obermajerová, dipl.um. Absolventka Konzervatoře J. Ježka, obor zpěv (2004), a mnoha kurzů alikvotního zpěvu a práce s hlasem (kurzy dánské techniky Complete Vocal Technique). Zkušená hlasová pedagožka (od r. 2006 vede individuální výuku vědomé práce s hlasem a dechem, i skupinové kurzy v ČR a v zahraničí. Způsob práce je inspirován technikou CVT (technika Belt a Twang), která posiluje zvučnost hlasu a rozšiřuje hlasový rozsah nahoru i dolů. Umožňuje rychle se zorientovat v možnostech vlastního hlasu (nejen zpěv, ale i mluva). Přístup ke klientovi je inspirován koučovacími nedirektivními principy. Své místo zde najdou i zájemci o terapii hlasem (celostní, holistický přístup, práce s celou osobností, objevení bloků a práce s nimi).

Více informací na www.hlasdokoran.cz nebo u lektorky Moniky Obermajerové, telefon 732 405 282, e-mail hlasdokoran@seznam.cz

Přihláška

AEROBIC STUDIO JITKA – CVIČENÍ PRO VŠECHNY

Zdravotní cvičení – každé pondělí od 19.00
Seniorské cvičení – každý čtvrtek od 17.00
Kondiční cvičení (s míči, PET lehvemi, Fitness Board aj.) – každý čtvrtek od 18.00
Bližší informace na tel. 737141507, www.cviceniprovsechny.com

BŘICHO A PÁNEVNÍ DNO

Břicho a pánevní dno I. – začátečnice
úterý 12.00 – 12.55
čtvrtek 9.00 – 9.55
Počet lekcí 10 + možnost náhrad v jiných kurzech pro začátečníky

Břicho a pánevní dno II. – mírně pokročilé
úterý 9.00 – 9.55
čtvrtek 10.00 – 10.55
Počet lekcí 10 + možnost náhrad v jiných kurzech stejné či nižší pokročilosti

Břicho a pánevní dno IV. – velmi pokročilé
úterý 10.00 – 10.55
čtvrtek 11.00 – 11.55
Počet lekcí 10 + možnost náhrad v jiných kurzech stejné či nižší pokročilosti

Data kurzů od nového školního roku 2020/2021 budou upřesněna.

Máte-li miminko, kterému na začátku kurzu bude maximálně 6 měsíců, můžete si je vzít s sebou na lekci.

Více informací o kurzu a přihlášky na stránkách www.pohybjinak.cz

 

 

TAI-CHI CHUAN

Cvičení Vám přinese zlepšení zdraví, duševní pohodu, nalezení sebe sama, pochopení druhých, vnímavost a soustředění, trpělivost a toleranci.

Pátek 9.00-10.30

Datum zahájení kurzů od září 2020 bude upřesněno.

Kontakt: Jitka Horálková, jitka.horalkova@seznam.cz
Tel.: 776 274 771, www.taichichuan.cz

CENTRUM PŘÍRODNÍ LÉČBY

Harmonizační cvičení pro zdraví
Relaxačně –meditativní cvičení je určeno pro posílení zdraví, odpočinek i duševní zotavení.
Středa 9.00 – 10.00
Více informací o kurzu na www.centrumprirodnilecby.cz nebo na tel. 604 254 157

CVIČENÍ SENIORŮ – SENIOR FITNES

Zkušená cvičitelka zdravotní tělesné výchovy nabízí optimální cvičení s cílem:
– chytit dopravní prostředek,
– zavázat si tkaničky u bot,
– mít stále úsměv na tváři.

Současně dosáhnete :
– zlepšení fyzické kondice,
– odstranění bolesti zad,
– prevence proti civilizačním chorobám,
– odstranění nahromaděného stresu z nemocí a zlepšení psychické pohody.

Datum zahájení kurzu v září 2020 bude upřesněno.

Středa 9.00 – 11.00 */
Cena 50 Kč za cvičební hodinu
Kontakt: Eva Ondríková, tel. 732 367 056

*/ Během vánočních, jarních a velikonočních prázdnin se kroužky a kurzy nekonají.

Školní rok 2020/2021

Zaškrtněte jednu z možností
Celý školní rokPololetí10 vstupů

OSOBNÍ ÚDAJE ÚČASTNÍKA KURZU

KORESPONDENČNÍ ADRESA

OSOBNÍ ÚDAJE ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE (u nezletilých osob)

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz