LISTOPAD NA CHODOVSKÉ TVRZI

||LISTOPAD NA CHODOVSKÉ TVRZI

LISTOPAD NA CHODOVSKÉ TVRZI

Také na Chodovské tvrzi pro vás připravujeme zajímavé hudební projekty:

 

  • 5.11. / 19.30 David Helbock

Po mnoha nadšených recenzích jeho četných alb a stovkách koncertů odehraných po celém světě se mladý rakouský klavírista David Helbock již dávno uchytil na mezinárodní scéně. Je držitelem ceny největší světové sólové soutěže jazzového klavíru v Montreux (CH) a také zde získal Cenu diváků. Nové album „Playing John Williams“ je jeho čtvrté sólové CD po albech „Emotions“ (2003), „Time“ (2007) a „Purple“ (2012). Jako sólista v Praze již vystupoval, a to v roce 2011 na 16. ročníku Mezinárodního festivalu jazzového piana.

 

  • 11.11. / 19.00 Jedenáctého na “Jedenáctce”: Tri Martolod

Pestrá směsice autorských písní a k tomu námořnické zpěvy z Bretaně. Kapela Tri Martolod (Tři námořníci), se na české hudební scéně pohybuje od roku 2018. Pojmenováním kapely se stal název bretaňské lidové písně z 18. století, kterou po roce 1970 proslavil Alan Stivell se svou keltskou harfou. V první části představení však zazní autorská tvorba A. M. Hradecké, A. Kurkové a D. Razíma.

 

  • 13.11. /19.00 Jaroslav Hutka: Třicet let poté

Pár dnů před významným 30. výročím sametové revoluce, vystoupí na Chodovské tvrzi hudební ikona oněch listopadových dnů – Jaroslav Hutka. Legenda českého folku a především vynikající písničkář a textař přijal naše pozvání, aby divákům nabídl průřez svojí tvorbou od písní z dob exilu během normalizace až po zcela aktuální kusy.

 

  • 14.11. / 19.00 Melodie pro každého

Přestože je již podzim, láska jako nosné téma nás bude provázet celým večerem v písničkách, které jsou věčně zelené. Ať už ty české, nebo zahraniční. Jako obvykle zavítáme do časů převážně první poloviny minulého století, ale to již jako diváci dobře víte. Premiéru však budou mít některé písně Václava Vedrala. Účinkují: Erik Bezdíček – emeritní sólista opery a operety Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Klavírní doprovod: Václav Vedral – hudební skladatel a učitel. (Restaurace Chodovská tvrz).

 

  • 26.11. / 19.00 Chanukové světlo a židovské housle Alexandra Shonerta

Unikátní program, obsahující originální aranže národních melodií, vlastní skladby Alexandra Shonerta a díla skladatelů – klasiků židovské hudby, zachycuje pouť židovských houslí z Orientu přes starou Evropu až do současné vánoční Prahy. Pouť s láskou, radostí, pláčem i mystickým vytržením, která vytváří most mezi minulostí a současností.
Účinkují: Alexander Shonert – housle a Natalia Shonert – klavír.

 

Vstupenky, rezervace a kompletní program naleznete na na www.chodovskatvrz.cz

2019-10-22T12:43:52+00:0003.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz