ÚNOR NA CHODOVSKÉ TVRZI

||ÚNOR NA CHODOVSKÉ TVRZI

ÚNOR NA CHODOVSKÉ TVRZI

Také na Chodovské tvrzi pro vás připravujeme zajímavé hudební projekty:

 

  • 11.2. / 19.00 Trio David Šimeček – Judita Škodová – Kateřina Ochmanová

David Šimeček – klarinet
Judita Škodová – violoncello
Kateřina Ochmanová – klavír

Pravidelný cyklus koncertů Jedenáctého na „Jedenáctce“ nabídne v únoru skutečně vynikající klasiku. V sestavě klarinet, violoncello a klavír zazní W. A. Mozart: Kegelstatt Trio, K. 498; G. Fauré: Trio d moll, op. 120; R. Haas: Multikulturní svita.

David Šimeček se bezesporu řadí mezi nejvýraznější talenty mladé generace klarinetistů. Pro jeho hráčské kvality a upřímnou lásku k hudbě jej často vyhledávají ke spolupráci české orchestry a komorní tělesa. Kromě svých sólových a orchestrálních zkušeností je David také ceněným hráčem komorním, jeho v roce 2019 založený soubor Alinde Quintet se stal hned krátce po svém vzniku vítězem Mezinárodní hudební soutěže v Bukurešti.

Judita Škodová je zakládající členkou souboru Quasi Trio, se kterým účinkuje na koncertech v ČR i zahraničí, úspěšně se účastní se mistrovských kurzů a tuzemských i mezinárodnách soutěží. V současné době studuje trio obor komorní hra na HAMU v Praze a je též absolventem CRR v Paříži ve třídě Tria Wanderer. Judita je trojnásobnou vítězkou ceny za interpretaci skladby B. Martinů z mezinárodních interpretačních kurzů International Summer Academy v Rakousku.

Kateřina Ochmanová je držitelkou několika cen za klavírní spolupráci (Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka, Mezinárodní pěvecká soutěž Olomouc, aj.). V současné době pracuje jako korepetitor na pěveckém a violoncellovém oddělení na Konzervatoři Pardubice, kde rovněž vyučuje hru na klavír. Má na kontě mnoho ocenění ze soutěží za sólovou i komorní hru. Je zakládající členkou souboru Quasi Trio, vystupuje také jako sólistka s orchestrem (Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkova filharmonie Ostrava, aj.).

 

  • 19.2. / 18.00 Šanson na tvrzi

Pravidelný hudební cyklus nabídne v únoru klasické i moderní šansony v podání Jany Rychterové, Marty Balejové, Libuše Švormové a Filipa Sychry, za klavírního doprovodu Radima Linharta.

 

  • 27.2. / 20.00 Jazz klub tvrz: Allison Wheeler Trio

Jazzová zpěvačka Allison Wheeler, absolventka University of Northern Colorado, obdržela několik ocenění prestižního časopisu Down Beat. Zaměřuje se především na vkusné zpracování známých či méně známých jazzových standardů. Současně také pracuje na novém autorském repertoáru, který by se dal žánrově zařadit do dnešního newyorského mainstreamu. Její zpěv se vyznačuje nekompromisním swingovým nádechem a velkým příklonem k vokální improvizaci/scatu. Spolu s ní vystoupí Daniel Bulatkin při hře na piano a na kontrabas doprovodí Max Makagonov.

(Restaurace Chodovská tvrz – Kapacita klubu omezena)

 

 

Vstupenky, rezervace a kompletní program naleznete na na www.chodovskatvrz.cz

2020-01-23T13:11:59+00:0003.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz