Po stopách Karla Klostermanna

||Po stopách Karla Klostermanna
Načítám Akce

Výstava potrvá od 2.11. do 30.11.2020

Výstava, která  přiblíží osobnost tohoto spisovatele, je doplněna fotografiemi šumavské přírody autora Václava Sklenáře.

Spisovatel Karel Klostermann nebyl štěkenským rodákem, narodil se v hornorakouském Haagu. Když mu bylo dvanáct let, přijal jeho otec místo panského lékaře u maršála Windischgrätze a rodina se přestěhovala do Štěkně.

Klostermann se velmi dobře sžil s místním prostředím, a i když se rodina po čase ze Štěkně odstěhovala, rád se do městečka vracel. Dokonce si v 60 letech, když odešel do penze, ve Štěkni pořídil letní byt. Městečku věnoval v Pošumavských rapsodiích povídku nazvanou Dvě gardy a v románu Ecce homo byl předobrazem hlavní postavy štěkenský kněz Vendelín Zbonek. Své zážitky z dětství pak zpracoval v autobiografii Červánky mého mládí.

Vstup volný

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz