Oldřich, Božena a ti druzí

||Oldřich, Božena a ti druzí
Načítám Akce

Jihoměštští ochotníci neboli Divadelní spolek Amartum v derniéře autorské hry na motivy našich národních dějin. Nenechte si ujít poslední příležitost vidět toto osobité představení v rámci přehlídky Jižní Město žije!

Setkání knížete Oldřicha a prosté dívky Boženy je jedním z příběhů ranných dějin českého státu. Zprávy o skutečném průběhu jsou kusé a to dává Ochotníkům Jižní Město prostor k vlastní interpretaci. Klademe si otázky proč Oldřich nepojal za manželku ženu ze vznešeného rodu, jak byla Božena přijata hradní společností, jak se k situaci postavila Oldřichova matka atd. Nesnažíme se o věrohodnost, reálie hodně kulhají a leckterý historik by autora uškrtil. Ve hře se postupně objeví 33 postav, zazní několik písniček a popěvků. Hra je opět převážně nevážná, skoro veselá.

 

Celý program níže:

JIŽNÍ MĚSTO ŽIJE! 
Sobota 28. 11. / 15.00 – 19.30

Komponovaný program představí umělecké soubory, které sídlí nebo působí na území městské části Praha 11, a jejich aktivity:

15.00               Hmyzí hotel bzzz – pohádka pro batolata od 8 měsíců do 3 let, FysioART o.p.s.
16.00               Hmyzí herna/Broučkohraní – herna a hraní pro batolata, FysioART o.p.s.
16.00               Malá kočičí pohádka pro děti od 4 let, DS Amartum, z.s.
17.00               Vystoupení Dětského folklórního souboru Vrbina
17.30               Pohybová dílna s Vrbinou
16.00–18.00   Další podvečerní program: výtvarná dílna: kroj, představení činnosti Místní veřejné knihovny Chodov, deskohraní
18.00               Vystoupení sboru Hafotet
19.30               Oldřich, Božena a ti druzí – divadlo, DS Amartum, z.s. Derniéra!

Vstupné:
děti 100 Kč na celý program od 15 do 18 hodin (dospělý doprovod zdarma)
dospělí 130/100 Kč na program od 18 hodin

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz