Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

||Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

POHÁDKY V KC ZAHRADA

středa 8.1. /14.30 Benjamin a vlk

Buchty a loutky. “To, na čem stojíš, je můj palec, chlapečku.” Dobrodružný příběh malého chlapce, který se svojí kouzelnou pomocnicí vykoná veliké věci. Přijďte se podívat, jakou cestu bude muset vykonat Ben-jamín, aby přemohl temného vlka.

sobota 11.1. /15.00 Kouzelník Eňo Ňuňo

Je trochu nemotorný, trochu nešikovný a trochu legrační, ale vždy se mu, možná omylem, podaří něco vykouzlit. Možná něco, co ani sám nechtěl… Humorný kabaretní kousek pro malé i velké diváky. Hrají Loutky bez hranic.

středa 15.1. /14.30 Současná animovaná tvorba pro děti: Ke startu připravit I.

Aneb když je cesta zábavnější než cíl. Což v případě tohoto souboru animovaných filmů platí dvojnásob a je jedno jestli podnětem k cestě bude závod, souboj, pronásledování, útěk či hledání milované osoby. Důležitý je pohyb a naši hrdinové vás na své pouti doprovodí pomocí běhů, skoků, letů, jízd a jiných dynamických způsobů přemisťování. Vy se naopak pohodlně usaďte, připravte se ke startu, pozor… začínáme! Pásmo tvoří tyto krátké filmy: Rallye Kampa Petřín, Poslední podzimní den, Hopus, Graffitiger, Modulátorie, Betonová džungle, Domek, Vivat Musqueteers a Vánoční svatba sněhuláka Karla. Animovaný, dobrodružný, komedie. Česko, Francie, Rusko 2019, 65 minut. V českém znění. Přístupné

sobota 18.1. /15.00 Minimax a mravenec

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste byli na jeden den maličcí jako mravenci? Co byste si chtěli užít? Na co byste asi museli dávat pozor? Přežili byste vůbec jeden jediný den? Divadlo Kaká.

středa 22.1. /14.30 Golem

Loutková pohádka na motivy starých židovských pověstí, zejména pak legendy o Gole-movi. Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvý-znamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny – Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí. Hraje Studio Damúza.

čtvrtek 23.1. /10.00 Golem

Malá mořská víla žije v nádherném podmořském království společně se svou sestrou a laskavým ale přísným otcem. Na rozdíl od své starší sestry nesmírně touží poznat svět lidí a stát se jeho součástí. Připadá ji, že na zemi mezi lidmi je všechno mnohem krásnější a zajímavější, než u ní doma.
Hrají: Markéta Pellarová Mráziková a Peter Varga. Divadlo Lokvar.

sobota 25.1. /15.00 Větrná republika

Hrají: Jana Hubka Vanýsková, Denisa Tichá a na trombón Jakub Valeš. Odkud se bere vítr? A když mi odletí čepice nebo nafukovací balónek, kam zmizí? Pokud vám takovéto otázky nedají spát, jste ideálními diváky Větrné republiky. Kdesi daleko je totiž místo, kde se ve dne v noci pracuje a vyrábí se vítr, vánek či vichřice. Divadlo u plotny.

středa 29.1. /14.30 Současná animovaná tvorba pro děti: Ke startu připravit II.

Aneb když je cesta zábavnější než cíl. Což v případě tohoto souboru animovaných filmů platí dvojnásob a je jedno jestli podnětem k cestě bude závod, souboj, pronásledování, útěk či hledání milované osoby. Důležitý je pohyb a naši hrdinové vás na své pouti doprovodí pomocí běhů, skoků, letů, jízd a jiných dynamických způsobů přemisťování. Vy se naopak pohodlně usaďte, připravte se ke startu, pozor… začínáme! Pásmo tvoří tyto krátké filmy: Rallye Kampa Petřín, Poslední podzimní den, Hopus, Graffitiger, Modulátorie, Betonová džungle, Domek, Vivat Musqueteers a Vánoční svatba sněhuláka Karla. Animovaný, dobrodružný, komedie. Česko, Francie, Rusko 2019, 65 minut. V českém znění. Přístupné

středa 5.2. /14.30 Zlatovlásky

Neposlechnout příkaz krále se nevyplácí, ale můžete porozumět řeči zvířat. Někdy je lepší nevyzradit tajemství, protože tím můžete ublížit někomu, koho máte rádi. Dvě loutkové pohádky o Zlatovlásce pro celou rodinu. Divadlo Lokvar. Hrají: Martin Veliký a Peter Varga.

úterý 11.2. /10.00 Na kole i přes pole

Divadélko Kůzle. Hraje: Silvie a František Pokorní. Když překročíte bludný kořen, najdete zvláštní rozcestník, který umí děti přenést do po-hádky. Nás přenese hned do třech. O hamižnosti, fintění a strašení. A proč se pohádka jmenuje tak, jak se jmenuje? Vše se dozvíte právě z rozcestníku.

středa 12.2. /14.30 Zubatá nekoušek I

Aneb šestkrát o smrti vážně i nevážně v režii českých a slovenských animátorů. Jak pojmout těžké téma smrti ve filmu? Je možné se jeho prostřednictvím vyrovnat se ztrátou někoho blízkého a přitom oslovit dětské publikum? Animovaný film je vhodným médiem, jak lze o konci lidského života hovořit s citem nebo také s nadsázkou a humorem. A v každém případě tak, aby to dětský divák přijal. Animovaný, ČR, SK, 2019, 35 minut.

sobota 15.2. /15.00 Noty na buben

Divadlo Kaká. Osm not ve stupnici, osm postav v pohádce, dvě rodiny. Všichni spolu hrají a ladí, ovšem jen do doby, než se otcové rozkmotří. Najdou děti, které se spolu i přes zákaz rodičů chtějí kamarádit, řešení? Pochopí rodiny jednotlivých not, že bez těch druhých nedokážou zahrát písničku.

středa 19.2. /14.30 Výlet na Říp

Loutky bez hranic. Hrají: Dora Bouzková, Jiřina Vacková / Marcela Máchová. Alois Jirásek to při psaní svých slavných Starých pověstí českých neměl vůbec snadné, a víte, kdo mu nakonec pomohl? Akční loutková jízda ranými českými dějinami. Vhodné pro děti od 5 let

 

Vstupné na pohádky 60 Kč (pro školy také 60 Kč), na středeční pásmo pohádek 50 Kč.

Středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti z MŠ, ZŠ a školních družin. Pro veřejnost pouze v případě nenaplnění sálu dětmi z MŠ a ZŠ.

 

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI – KAŽDOU NEDĚLI OD 15h

12.1. / 15.00 Pirátská pohádka

Když jste kluk, každý vás má na háku a chcete přitom hákovat na lodi, máte jedinou šanci – stát se pirátem. Když navíc lodi velí holka vašich snů, není co řešit. Prostě se po jejím boku postavíte Neptunovi, sirénám, Krakenovi a zákeřné Krevetě, abyste pak spolu zachránili jejího taťku. Hraje divadlo Kubko.

19.1. / 15.00 Tam kde žijí divočiny

Příběh je o tom, že sice zlobíme všichni, ale nakonec zase chceme být hodní. Malý Max neposlouchá tak dlouho, až ho maminka pošle bez večeře spát. V tu chvíli se v jeho pokoji objeví palmy, moře a také různé divočiny. Max, protože je největší ze všech zlobivců, se stane jejich králem a dost řádí. Časem ho to ale omrzí a chce se vrátit zpátky domů, kde ho má někdo nejraději. Hraje divadlo Dam Dam.

26.1. / 15.00 Kvak a Žbluňk

Hra je inspirována známou knihou Arnolda Lobela o dvou nerozlučných žabích kamarádech. Loutková pohádka určena dětem od tří do deseti let. Hraje Divadlo Tondy Novotného.

2.2. / 15.00 Perníková chaloupka

Bylo – nebylo jedno peklo a v něm čert Belzebub měl synovce Luciáše. A ten se mu chtěl zavděčit, jenže pokazil, na co přišel. Pak dostal poslední šanci – “strejda Bub” ho vyslal na „případ” – rovnou do Perníkové chaloupky. A dál už to znáte. Nebo vlastně možná neznáte… Hraje divadlo Kubko.

9.2. / 15.00 O červené Karkulce

Pořad pod společným názvem obsahuje dvě pohádky. První klasickou “O červené karkulce”, která je hrána dvěma maňásky a maskami (vlk, myslivec). Postava pana pohádky hraje a zároveň celý příběh vypráví. Druhá- Krabičková pohádka – má jednoduchý příběh, ve kterém vystupuje král Krabicius, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák. Pohádka slouží jako cvičení na výslovnost. Děti jsou přímo spolutvůrci představení. Místo loutek se používají malované dřevěné krabičky. Vhodné pro děti od 3 do 8 let. Hraje Malé divadélko Praha.

16.2. / 15.00 O pejskovi a kočičce

Loutková pohádka volně inspirovaná knihou Josefa Čapka. Pejsek s kočičkou myjí podlahu, vyprávějí pohádku o pyšné noční košilce a nakonec upečou sváteční dort. Představení je určeno pro mateřské školy a děti do 3. třídy. Hraje Divadlo Tondy Novotného.

23.2. / 15.00 Africká pohádka

Umu chce zažívat stejná dobrodružství jako kluci, ale souboj s dravou řekou jí zanese až tam za velký vodopád. Dokáže zachránit svojí vesnici s pomocí kouzel velkého šamana, nebo podlehne zlým paviánům? Kouzelné loutky Matěje Holuba přinesou Afriku až k vám. Pohádka je vhodná pro děti od tří let, ale zvládnou ji i mladší. Hraje divadlo Kubko.

 

Vstupné na pohádky 60 Kč

Předprodej vstupenek na www.goout.cz

 

2020-01-24T08:40:20+00:0027.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz