Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

||Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

POHÁDKY V KC ZAHRADA

 

středa 4.3. /14.30 Skromní hrdinové

Po úspěšném debutu Mary a čarodějná květina přichází studio PONOC, které založil na Oscara 2x nominovaný Yoshiaki Nishimura, s novým titulem Skromní hrdinové. Jde o ambiciózní povídkový film tvořený třemi napínavými příběhy, na jejichž ztvárnění se podílely největší talenty současné japonské animace. Kanini & Kanino vypráví příběh dvou krabích sourozenců, kteří se vydávají na velké podvodní dobrodružství, aby našli svého otce. Japonsko, 2019, animovaný, pro děti.

sobota 7.3. /15.00 Cirkusárium

Každé malé dítě se učí, že je třeba si čistit zuby, stříhat nehty a nedávat do pusy, co se válí po zemi. Pro ilustraci, co všechno se může stát, když to nedělají, je tu představení Cirkusárium. Tři příběhy zvířecích hrdinů velryby, lišky a hada, kteří se naučí, co je třeba, a nakonec úplně převrácený konec, protože přeci nejsme ve škole!!

středa 11.3. /14.30 Brick circk

Jeden clown a hromada cihel. Moderní i klasické clownské pasáže naplněné humorem, nebezpečím a radostí… a spadla první a druhá a třetí a čtvrtá… a možná padají šťastně až dodnes. Kdo nevěří ať tam běží!“Cihlu můžeme společně vrtat, lámat, stavět, házet, vařit, kousat, drtit, mlít, telefonovat s ní, obdivovat jí, tančit s ní, číst si jí a…

sobota 14.3. /15.00 Pohádko, z pytle ven!

Pytel plný pohádkových postav se už těší, že ho otevřeme a vylovíme z něho další nečekané pohádkové dobrodružství.

středa 18.3. /14.30 Skromní hrdinové

Po úspěšném debutu Mary a čarodějná květina přichází studio PONOC, které založil na Oscara 2x nominovaný Yoshiaki Nishimura, s novým titulem Skromní hrdinové. Jde o ambiciózní povídkový film tvořený třemi napínavými příběhy, na jejichž ztvárnění se podílely největší talenty současné japonské animace. Kanini & Kanino vypráví příběh dvou krabích sourozenců, kteří se vydávají na velké podvodní dobrodružství, aby našli svého otce. Japonsko, 2019, animovaný, pro děti.

středa 25.3. /14.30 Lakomá Barka

Veselá i poučná pohádková klasika o špatných lidských vlastnostech pro děti i dospělé. Ve vesnici Dejvice žili samí lakomí lidé. Nejlakomější však byla Barka, která schovávala slupky od buřtů, šila z nich záclony a pro korunu by si nechala koleno vrtat. Pracovala jako posluhovačka na faře. Když jednou velebný pán navrhnul, že by jednoho jejich čuníka mohli dát učiteli, který má doma plno hladových krků, nechtěla o tom Barka ani slyšet. Co všechno musela kvůli své lakotě vytrpět? Čím vším si musela celá vesnice projít? To se dozvíte v našem zpracování známé pohádky z Fimfára.
Hraje Divadlo Kaká.

čtvrtek 26.3. /10.00 Deset černoušků

“Kdo jinému jámu kopá…“. Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci. Hraje Divadlo Lokvar.

sobota 28.3. /15.00 Detektiv Lupa a tajemná věž

Loutková pohádka pro děti, co se nebojí. Vydejme se s detektivem Lupou do jedné zapomenuté vesnice na kraji začarovaného lesa, kde se skrývá tajemná věž! Podaří se mladému detektivovi rozluštit záhadu ztracených dětí a dostat srdce krásné Emílie?

úterý 7.4. /10.00 Palačinková Pepinka

Vzorná a pečlivá Palačinková Pepinka má ráda svůj dům a zahrádku plnou červených jahůdek. Jak to dopadne, když do zahrádky zavítá nezvaný, hladový drak Marmelajda? V bříšku mu škrundá jak v prázdných hodinách… A skutečně je tak zlý? Co se musí stát, aby se z postrachu stal kamarád? Hraje Divadlo Kaká.

středa 8.4. /14.30 Hurá na pohádky

Pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče, kterým vás provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy. Ti se objeví v epizodách Mňamózní svačinka, Hurá na borůvky a Pozdrav od strýčka, kde se díky svým bláznivým nápadům dostávají do jedné šlamastyky za druhou. Jedna z jejich režisérek, Kateřina Karhánková, je podepsaná i pod dalším krátkým příběhem Plody mraků o rozverných chlupáčích, kteří se poprvé odváží vstoupit do neznáma. Slovensko pak reprezentuje epizoda ze seriálu Websterovci, ve kterém míří zvídavá pavoučí hrdinka Lily poprvé do školních lavic. Dobrodružné příběhy našich hrdinů vás pobaví a ledacos naučí, takže hurá na pohádky! Animovaný, ČR, SR 2019. 45 minut. Pro děti od 3 let

sobota 11.4. /15.00 Nejkrásnější příběh světa

Divadlo Bořivoj. O vztahu maminky a jejím děťátku v bříšku. A také o ledasčem, co s tím souvisí. V pohádce je to snadné: královna spolkne zrníčko, nebo si děťátko někdo vytesá, či stačí opravdovské přání – a kde se vzalo tu se vzalo – děťátko je na světě. Ale jak je to s dětmi nepohádkovými a vůbec s každým človíčkem na tomhle světě? Přeci si nás někdo jen tak nevymyslel!

středa 15.4. /14.30 Ošklivé káčátko

Divadlo Kaká. Klasická pohádka na motivy H. Ch. Andersena. Bylo nebylo, jedno malé káčátko, které mělo maminku a spoustu sourozenců, ale vůbec se jim nepodobalo. A tak se muselo vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu za opravdovým štěstím a svým pravým domovem.

sobota 18.4. /15.00 Bačkůrky a stará botičkárna

Divadlo Pruhované panenky. Poetický příběh opuštěných a obnošených Bačkůrek, hledajících porozumění a lásku v neznámém světě. Hudebně – vizuální představení nás zavede do jedné ševcovské dílny, kde se Bačkůrky setkají s dalšími odloženými botami a jejich osudy. Hluboké představeni plné poezie, zpěvu, hry na akustické nástroje přenese dětského diváka do světa věrnosti, radosti, smutku a lásky.

středa 22.4. /14.30 Mlsné medvědí příběhy

Jeden je velký a druhý mrňousek. Oba jsou medvědi a oba mají pořád hlad. Ale nejen láska k dobrému jídlu z nich dělá nejlepší kamarády. Jejich hlavním společným cílem je pořádně si nacpat břicha, a tak se většina jejich každodenních dobrodružství točí kolem toho, jak se co nejsnadněji dostat k něčemu opravdu dobrému k snědku. Zdrojem inspirací při vymýšlení strategií jim jsou jejich koníčky. Nedvěd rád čte denní tisk, odborné publikace, dívá se na televizi a surfuje po internetu. Miška miluje pohádky a příběhy o medvědech. Mnohdy se jim ale stane, že i ten nejlepší plán nevychází podle původních představ. To je pak v medvědím životě všechno vzhůru nohama. I přes všechny nezdary ale dopadnou jejich příhody nakonec šťastně. Animovaný, ČR, SR 2019. 45 minut. Pro děti od 3 let

sobota 25.4. /15.00 O Budulínkovi

Divadlo Koník. Pohádka pro nejmenší diváky, kteří se aktivně mohou zapojit do hry. Uslyšíte pěkné písničky a dozvíte se, jak je důležité plnit sliby a to, že se přece jen vyplatí poslouchat.

středa 29.4. /14.30 Zvířátka a loupežníci

Divadlo U staré herečky. Klasická pohádka o tom, že když kamarádi drží za všech okolností při sobě, tak jim to pak společně nejlépe ladí… Na malém statku žila kdysi stará a chudá statkářka. S ní tam žili koza, kočka a kohout. Jednoho dne se zvířata rozhodla vydat do světa a živit se zpěvem. Jenže do společného koncertního vystoupení měli ještě pěkně dlouhou cestu. A na té cestě je čekala chatrč uprostřed lesů, ve které přebývala dvojice zlotřilých loupežníků!

 

Vstupné na pohádky 60 Kč (pro školy také 60 Kč), na středeční pásmo pohádek 50 Kč.

Středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti z MŠ, ZŠ a školních družin. Pro veřejnost pouze v případě nenaplnění sálu dětmi z MŠ a ZŠ.

 

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI – KAŽDOU NEDĚLI OD 15h

 

1.3. / 15.00 Dášenka čili život štěněte

Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo… Neumělo to štěkat, nemělo to jméno, ale jak to rostlo, byla s tím čím dál větší legrace. Brzy se ukázalo, že je to psí holčička a že má tuze ráda pohádky. A protože si při svém řádění vrazila do tlapky střep, musela zůstat ležet v košíku a aby jí nebyla dlouhá chvíle a aby jí to tak nebolelo, hrajeme pro ni tři pohádky: O pejskovi a kočičce, jak myli podlahu, O pyšné noční košilce a dokonce O tom, proč mají foxteriéři krátký ocásek. Divadlo Dam Dam.

8.3. / 15.00 O princezně, která se ničeho nebála

Většinou, když mluvíme o někom, kdo se ničeho nebojí, myslíme, že to bude tak trochu trouba. Ale ne naše princezna, ta má za ušima a skutečně se nikoho nebojí a dokonce vyřeší i ošemetné situace. Nevěříte? Tak se přijďte podívat. Hrajeme s loutkami a zpíváme naživo. Divadlo Tondy Novotného.

22.3. / 15.00 Dvě pověsti české aneb O věrném Šemíkovi a statečném Bovojovi

České pověsti pro dětského diváka vyprávějí o tom, jak za vlády kněžny Libuše statečný Bivoj přemohl divokého kance, který ničil pole a napadal lidi. Také o tom, jak se v Čechách žilo za knížete Křesomysla a proč kůň Šemík s Horymírem přeskočil hradby Vyšehradu. Divadlo Ančí a Fančí.

29.3. / 15.00 Pošťácká pohádka

Byli jste někdy na staré poště? A byli jste tam v noci? A víte, co se stane, když nenapíšete na dopis adresu? V Pohádce pošťácké se na starou poštu podíváte s panem Kolbabou, v noci se seznámíte s poštovními skřítky, a kvůli dopisu bez adresy projedete celou českou zemi. Dětem od tří do osmi let zahraje spolek MIM o.s.

 

Vstupné na pohádky 60 Kč

Předprodej vstupenek na www.goout.cz

 

2020-03-17T12:44:42+00:0027.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz