Pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi – začínáme 2. října!

||Pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi – začínáme 2. října!

Pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi – začínáme 2. října!

POHÁDKY V KC ZAHRADA

úterý 15.10. / 10.00 Pinocchio

Kdo by neznal pohádku o dřevěné loutce jménem Pinocchio, které při každé vyslovené lži začne růst nos.
Cestou do školy potká Pinocchio lišáka Godeona, který mu školu rozmlouvá a nabídne mu lepší zábavu. Seznámí oživlou loutku s ředitelem místního divadla, od kterého hned získá nabídku účinkování v divadle. Pinocchio ale netuší, co ho čeká! Zlý principál ho chce prodat do daleké ciziny. Kdo pomůže Pinocchiovi a jak příběh skončí? Nezávislé divadlo.

středa 16.10. / 14.30 Zlatá husa
Buchty a loutky – VYPRODÁNO!

středa 23.10. /14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby
Pásmo krátkých českých kreslených nebo loutkových pohádek

středa 30.10. / 14.30 Hraběnčiny zlaté střevíce

Paní hraběnka dostane pozvání na Výroční fialkový ples do Vídně. Ovšem je tu potíž, a to že neumí tančit. Pomohou jí papuče od zámeckého pomocníka Bořka? Vilemíně, místní zámecké kuchtičce, se v nich tančilo překrásně. Jenže neduživý pan hrabě z toho velikou radost nemá. Ještě že je mu vždy ku pomoci bylinkářka Loudavá, která celou pohádku vyřeší. Divadélko Kůzle.

sobota 2.11. / 15.00 O třech kůzlátkách

Klasický pohádkový příběh o jedné rodinné tragédii se šťastným koncem. Dřevěné loutky malých neposedných sourozenců, strašidelný vlk a popletený kouzelník. Tohle vše a mnoho překvapivým podrobností Vás čekají v dobře známé pohádce pro menší děti. Budou se možná trošku bát, ale určitě víc smát! Divadlo U plotny

středa 6.11. /14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby
Kytice pohádek I. Pásmo krátkých českých kreslených nebo loutkových pohádek.

sobota 9.11. – neděle 10.11. / 10-17h KUK Herna

Projekt KUK – různorodé akce připravené na míru pro ty nejmenší diváky a objevitele. Od roku 2016 KUK nabízí program pro děti od 10 měsíců do 3 let a představuje jim a jejich rodičům první seznámení s divadlem, hudbou nebo pohybovými aktivitami.

středa 13.11. / 14.30 Zimní pohádka

Autorská pohádka pojednává o přátelství svérázného sněhuláka a štěněte Alíka – pejska, kterého vyhnali z domu. Tito dva hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip. Také se nebojí riskovat kůži jeden pro druhého, protože věrnost může být silnější než vlk, lidská hloupost i smutek. Pohádka plná legrace, hudby a loutkových gagů. Divadlo 100 opic.

středa 20.11. /14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby
Kytice pohádek II. Pásmo krátkých českých kreslených nebo loutkových pohádek.

sobota 23.11. /15.00 O zlaté rybě

Příběh o kouzlu mořských hlubin, tajemné zlaté rybě, lidské chamtivosti a samozřejmě i o lásce. Každý má své přání a touhy, ale také kdo chce víc, nemá nic! Splní zlatá rybka rybáři vše oč ji požádá.

středa 27.11. /14.30 Cirkusárium

Na vědomost se dává , že do vašeho města přijíždí nejmenší zvířecí cirkusové varieté na světě. Tento cirkus je ojedinělý tím, že v něm žádných lidí nevystupuje anóbrž program čistě ze zvířecích kousků jest sestaven. Divadlo Toymachine.

sobota 30.11. /15.00 O zatoulaném psaníčku

Alespoň pošťák Arnoštek si to myslí, a právě proto se dostane do takové šlamastiky, ze které vede jen jediná cesta ven. Říci pravdu dvěma vdavkuchtivým holkám z Mípovce. Na vše ale dohlíží poštovní myš Milušmyš, a tak všechno dobře dopadne. Hraje Divadélko Kůzle.

Vstupné na pohádky 50 Kč (pro školy 40 Kč), na středeční pásmo pohádek 10 Kč.

Středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti z MŠ, ZŠ a školních družin. Pro veřejnost pouze v případě nenaplnění sálu dětmi z MŠ a ZŠ.

 

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI – KAŽDOU NEDĚLI OD 15h

20.10. / 15.00 O Červené Karkulce

Poetická pohádka vsazená do prostředí staré půdy a bylin. Malý chlapec Vítek vypráví dětem o své babičce, o její zahrádce, zvířátkách a také o staré půdě, kde je velký proutěný koš plný polštářů, které vyprávějí pohádky. Vítek usíná, polštáře ožívají a sehrají pohádku O červené karkulce. Hraje divadlo Pruhované panenky.

3.11. / 15.00 Cirkus Kus-Kus

Cirkus Kus-kus je veselý cirkus, který vznikne, když dvě sestry jednou dostanou chuť si hrát. V jejich cirkuse vystupují čtyři klauni a spousta artistů: provazochodkyně, žonglér, cvičené opice Áňa a Máňa, nebo surikata, která umí počítat. To vše doprovázeno živou hudbou. Představení nabízí dětem možnost zahrát si na nástroje a pomáhat v cirkuse zametat manéž, hlídat zvířátka a těm nejšikovnějším i tančit. Hraje Divadlo Damdam.

10.11. / 15.00 Zvířátka a loupežníci

Neštěstí nechodí jenom po horách a po lidech, ale i po zvířátkách. A ochraptělý kohout odchází ze statku. Záchranná výprava jde v jeho stopách až do hlubokého lesa, kde narazí na obávaného loupežníka Šlohňajse. Klasický pohádkový příběh je odehrán loutkami Jana Růžičky. Hraje Divadlo Kubko.

24.11. / 15.00 O Všudybylovi

Pohádkář je člověk, jenž má dar vyprávět pohádky. Třeba tu od Hrubína o čarodějnici z temného lesa, jež svou vychytralostí polapila do svých sítí chamtivého krále i s jeho zvědavou dcerou. Vše musí dát do pořádku posel z nebes – Všudybyl. Díky němu princezna zkrotí svou zvědavost, čarodějnice pozná, co je odpuštění a král pocítí lásku. A pokud dovolíte i vám “Pepíno pohádkář” pomůže leccos pochopit a pak se tomu třeba i zasmát. Hraje Divadlo Studna.

Vstupné na pohádky 50 Kč

Předprodej vstupenek na www.goout.cz

 

2019-10-16T10:39:46+00:0027.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz