Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

||Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

POHÁDKY V KC ZAHRADA

sobota 2.11. / 15.00 O třech kůzlátkách

Klasický pohádkový příběh o jedné rodinné tragédii se šťastným koncem. Dřevěné loutky malých neposedných sourozenců, strašidelný vlk a popletený kouzelník. Tohle vše a mnoho překvapivým podrobností Vás čekají v dobře známé pohádce pro menší děti. Budou se možná trošku bát, ale určitě víc smát! Divadlo U plotny

středa 6.11. /14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby
Kytice pohádek I. Pásmo krátkých českých kreslených nebo loutkových pohádek.

sobota 9.11. – neděle 10.11. / 10-17h KUK Herna

Projekt KUK – různorodé akce připravené na míru pro ty nejmenší diváky a objevitele. Od roku 2016 KUK nabízí program pro děti od 10 měsíců do 3 let a představuje jim a jejich rodičům první seznámení s divadlem, hudbou nebo pohybovými aktivitami.

středa 13.11. / 14.30 Zimní pohádka

Autorská pohádka pojednává o přátelství svérázného sněhuláka a štěněte Alíka – pejska, kterého vyhnali z domu. Tito dva hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip. Také se nebojí riskovat kůži jeden pro druhého, protože věrnost může být silnější než vlk, lidská hloupost i smutek. Pohádka plná legrace, hudby a loutkových gagů. Divadlo 100 opic.

středa 20.11. /14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby
Kytice pohádek II. Pásmo krátkých českých kreslených nebo loutkových pohádek.

sobota 23.11. /15.00 O zlaté rybě

Příběh o kouzlu mořských hlubin, tajemné zlaté rybě, lidské chamtivosti a samozřejmě i o lásce. Každý má své přání a touhy, ale také kdo chce víc, nemá nic! Splní zlatá rybka rybáři vše oč ji požádá.

středa 27.11. /14.30 Cirkusárium

Na vědomost se dává , že do vašeho města přijíždí nejmenší zvířecí cirkusové varieté na světě. Tento cirkus je ojedinělý tím, že v něm žádných lidí nevystupuje anóbrž program čistě ze zvířecích kousků jest sestaven. Divadlo Toymachine.

sobota 30.11. /15.00 O zatoulaném psaníčku

Alespoň pošťák Arnoštek si to myslí, a právě proto se dostane do takové šlamastiky, ze které vede jen jediná cesta ven. Říci pravdu dvěma vdavkuchtivým holkám z Mípovce. Na vše ale dohlíží poštovní myš Milušmyš, a tak všechno dobře dopadne. Hraje Divadélko Kůzle.

sobota 7.12. /15.00 Vánoční příběh

Autorská pohádka o českých tradicích. Náš Vánoční příběh se celý odehrává v jednom domě, kde žije velká rodina. Čtyři okna, čtyři příběhy. Poetická pohádka plná koled se opírá o původní české tradice, jež jsou na pozadí jednotlivých příběhů. Hraje Divadlo Kaká.

středa 14.12. /14.30 Na Vánoce dlouhé noce – VYPRODÁNO!

Vánoční hra o putování pastýřů a králů za Ježíškem. Napsáno na motivy lidové pastýřské hry. Společně s Andělem, ospalými pastýři a třemi zbloudilými králi dojdeme do Betléma. Čerta se bát nebudeme a koledy si zazpíváme pěkně po valašsku. Hraje Divadlo Koník. Představení máme zcela naplněno školními dětmi!

sobota 14.12. /15.00 Vánoce pana Sovy

Nikdo nechce být sám. Natož na Vánoce. A považte – Vánoce za dveřmi, stromeček na-strojený, dárky nachystané a hosté nikde. Pan Sova se posadil do svého ušáku a čeká…. Přijde někdo? Vydejte se s námi na cestu po jeho stopách. Staré vánoční tradice nás k němu snad dovedou, abychom si všichni spolu užili Štědrý večer. Hraje Studio Damúza.

středa 18.12. /14.30 Pásmo pohádek: To nejlepší z české animované tvorby

Pásmo krátkých českých kreslených nebo loutkových pohádek tentokráte s vánoční tématikou.

 

Vstupné na pohádky 50 Kč (pro školy 40 Kč), na středeční pásmo pohádek 10 Kč.

Středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti z MŠ, ZŠ a školních družin. Pro veřejnost pouze v případě nenaplnění sálu dětmi z MŠ a ZŠ.

 

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI – KAŽDOU NEDĚLI OD 15h

3.11. / 15.00 Cirkus Kus-Kus

Cirkus Kus-kus je veselý cirkus, který vznikne, když dvě sestry jednou dostanou chuť si hrát. V jejich cirkuse vystupují čtyři klauni a spousta artistů: provazochodkyně, žonglér, cvičené opice Áňa a Máňa, nebo surikata, která umí počítat. To vše doprovázeno živou hudbou. Představení nabízí dětem možnost zahrát si na nástroje a pomáhat v cirkuse zametat manéž, hlídat zvířátka a těm nejšikovnějším i tančit. Hraje Divadlo Damdam.

10.11. / 15.00 Zvířátka a loupežníci

Neštěstí nechodí jenom po horách a po lidech, ale i po zvířátkách. A ochraptělý kohout odchází ze statku. Záchranná výprava jde v jeho stopách až do hlubokého lesa, kde narazí na obávaného loupežníka Šlohňajse. Klasický pohádkový příběh je odehrán loutkami Jana Růžičky. Hraje Divadlo Kubko.

24.11. / 15.00 O Všudybylovi

Pohádkář je člověk, jenž má dar vyprávět pohádky. Třeba tu od Hrubína o čarodějnici z temného lesa, jež svou vychytralostí polapila do svých sítí chamtivého krále i s jeho zvědavou dcerou. Vše musí dát do pořádku posel z nebes – Všudybyl. Díky němu princezna zkrotí svou zvědavost, čarodějnice pozná, co je odpuštění a král pocítí lásku. A pokud dovolíte i vám “Pepíno pohádkář” pomůže leccos pochopit a pak se tomu třeba i zasmát. Hraje Divadlo Studna.

1.12. / 15.00 Divadlo Myšky Elišky

Autorské divadélko Myšky Elišky a její strhující příběhy do celého světa. Interaktivní výukově zábavné představení s loutkami. Výuka pantomimy, činohra.

8.12. / 15.00 (Ne)pořádné Vánoce

Při velkém předvánočním úklidu se vyhodí do popelnice ledacos: ponožky, které nejdou do páru, staré ozdoby na stromeček, knížky, které už nikdo nechce číst, stará trubka, harmonika a taky kufr s betlémem. Všechny vyhozené věci ožijí a s nimi i kouzlo Vánoc. Jenže ouha. Z betléma se ztratil se Ježíšek. Naštěstí naši ponožkoví hrdinové nakonec Ježíška najdou a tak se nakonec slaví pořádné Vánoce. Divadlo Damdam.

15.12. / 15.00 Jak pejsek a kočička čekali na Ježíška

Před Vánocemi nás čeká spousta práce. Úklid, pečení, nakupování, nácvik koled apod. Jakpak si s tím asi poradí pejsek a kočička? Veselé příběhy pro děti od tří let zpívá a hraje Divadlo Tondy Novotného.

Vstupné na pohádky 50 Kč

Předprodej vstupenek na www.goout.cz

 

2019-11-11T13:01:49+00:0027.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz