Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

||Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

Víkendové pohádky v KC Zahrada i na Chodovské tvrzi

Ve středu a v sobotu v KC Zahrada, v neděli na Chodovské tvrzi

 

POHÁDKY V KC ZAHRADA

sobota 10.10. /15.00 Idunčino kvítí

Divadlo Kaká. Malé holčičky mají své sny. A stejně tak kluci. Ale věděli jste, že jejich hračky také sní? I ony mají své touhy, obavy a dokonce i neduhy. Loutková pohádka nás přenese do světa snů panenky Žofky a panáčka Žofa. Hrají: Štěpánka Vanická, Jana Kollertová

středa 14.10. /14.30 Nejkrásnější příběh světa

Divadlo Bořivoj. Jak si miminko žije v bříšku maminky a co všechno spolu zažívají, se dozvíte v této pohádce. A protože maminka je tak trochu klaun, bude u toho i legrace. A zahrají si s ní i diváci.

středa 21.10. /14.30 Choboťáci, velryba a darebáci

Hafan studio. Kamarádi Anička  a Tonda chodí do školy, rádi si vymýšlejí neuvěřitelné příhody, ve svých kapsách nosí všechny poklady světa, bojí se zkoušení a nejraději by si celý den jen hráli. Jednoho dne se jim zakutálí míč za zeď staré zahrady. Pojďme s nimi otevřít rezavou branku a prozkoumat zarostlou zahradu, ve které se skrývá mnoho podivných obyvatel, a kde i sochy ožívají. Pohádková hra, pro děti i dospělé lehce na motivy Trnkovy Zahrady s loutkami i živými herci.

sobota 24.10. /15.00 Neviditelný cirkus

Tři herci, jedna manéž a vaše představivost. Klasická “bílá” pantomima a humor jsou součástí každého dobrého cirkusového představení. Čistá pantomima rozproudí fantazii diváků. Na malém jevišti Vám představíme krocení divé zvěře, všeliké nevídané akrobatické i žonglérské kousky jako v opravdovém cirkuse. Hraje Teatro Piccolino. Program v rámci akce Hraní bez hranic VI.

středa 4.11. /14.30 Brick cirk

Sólová divadelní clownerie. Moderní i klasické cirkusové pasáže s žonglováním a akrobacií. Hraje Teatro Piccolino

středa 11.11. /14.30 Legenda o sv. Martinovi

Za podzimních dnů, kdy šeří se a fouká, poslyšte pradávný příběh o Sv.Martinovi, který se stal symbolem soucitu, štědrosti, dobroty a lásky. Zažijete stínové loutko-herecké divadlo protkané písněmi a živou hudou. Hraje Divadlo Pruhované panenky.

sobota 14.11. /15.00 Deset černoušků

“Kdo jinému jámu kopá…“. Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci. Hraje Divadlo Lokvar.

středa 18.11. /14.30 Jak se hledají princezny

Loutková hra s maňásky v dřevěném paravánu, s herci a muzikou. Za aktivní účasti dětí se trojice zázračných kumpánů snaží osvobodit princeznu z čarodějova zajetí. Příběh je zpracován podle pohádky „Dlouhý, Široký a Bystrozraký”. Inscenace vychází z tradice českého loutkového divadla. Příběh přináší téma přátelství a kamarádské pomoci v nouzi. Vypráví o lásce, která přece jen „něco stojí”. Hraje Divadlo Bořivoj

středa 25.11. /14.30 Mlsné medvědí příběhy

Jeden je velký a druhý mrňousek. Oba jsou medvědi a oba mají pořád hlad. Ale nejen láska k dobrému jídlu z nich dělá nejlepší kamarády. Jejich hlavním společným cílem je pořádně si nacpat břicha, a tak se většina jejich každodenních dobrodružství točí kolem toho, jak se co nejsnadněji dostat k něčemu opravdu dobrému k snědku. Zdrojem inspirací při vymýšlení strategií jim jsou jejich koníčky. Nedvěd rád čte denní tisk, odborné publikace, dívá se na televizi a surfuje po internetu. Miška miluje pohádky a příběhy o medvědech. Mnohdy se jim ale stane, že i ten nejlepší plán nevychází podle původních představ. To je pak v medvědím životě všechno vzhůru nohama. I přes všechny nezdary ale dopadnou jejich příhody nakonec šťastně. Animovaný, rodinný, ČR, 2020, 45 minut.

sobota 28.11. /15.00 Malá kočičí pohádka

Jak to dopadne s trochu ufňukanou princeznou, ztracenou kočičkou, kufříkem a dalšími záhadami? To vše se dozvíte  v hrané pohádce (i s dětskými herci!) na motivy bratří Čapků, kterou pro nejmenší diváky připravili jihoměštští ochotníci. Pro děti od 4 let. Představení v rámci přehlídky Jižní Město žije!

 

Vstupné na pohádky 60 Kč (pro školy také 60 Kč), na středeční pásmo pohádek 50 Kč.

Středeční pohádky jsou přednostně určeny pro děti z MŠ, ZŠ a školních družin. Pro veřejnost pouze v případě nenaplnění sálu dětmi z MŠ a ZŠ.

 

 

POHÁDKY NA CHODOVSKÉ TVRZI – KAŽDOU NEDĚLI OD 15h

11.10. / 15.00 Zvířátka a loupežníci

Neštěstí nechodí jenom po horách a po lidech, ale i po zvířátkách. Ochraptělý kohout odchází ze statku, záchranná výprava jde v jeho stopách až do hlubokého lesa, kde narazí na obávaného loupežníka Šlohňajse. Loutková pohádka Divadla Kubko vhodná pro děti od tří let, ale i mladší.

18.10. / 15.00 Zlatá rybka

Loutková pohádka o zlaté rybce, hodném rybáři a rybářově chamtivé ženě, která chtěla pořád víc a víc, až nakonec neměla nic. Příběh o nenasytnosti a o tom, co je v životě důležité. Představení je interaktivní. Divadlo DAMDAM.

25.10. / 15.00 Pošťácká pohádka

 

29.3. / 15.00 Pošťácká pohádka

Byli jste někdy na staré poště? A byli jste tam v noci? A víte, co se stane, když nenapíšete na dopis adresu? Na starou poštu se podíváme s panem Kolbabou, seznámíme se s poštovními skřítky a kvůli dopisu bez adresy projedeme celou českou zemi. Divadelní spolek MIMos. Vhodné pro děti od 3 do 8 let.

 

Vstupné na pohádky 60 Kč

Předprodej vstupenek na www.goout.cz

 

2020-10-07T10:10:38+00:0027.Zář, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz