Vánoční koncert Pražského salonního orchestru

||Vánoční koncert Pražského salonního orchestru
Načítám Akce
 

Účinkuje PSO a Smíšený pěvecký sbor Rosa, dirigent Jiří Pražský

Komorní smíšený pěvecký sbor ROSA vznikl v roce 1970. Svůj současný název ROSA si sbor zvolil v roce 1974.

Od samého počátku se sbor zaměřil na interpretaci vokálních děl starých českých a evropských autorů. Zpočátku to byla především renesanční vokální tvorba. V 80. letech pak v kmenovém repertoáru byly již skladby osmi století. V té době patřil sbor pod vedením Prof. Miriam Němcové mezi přední evropské sbory. Nyní sbor pod vedením dirigenta Lukáše Kovaříka ještě rozšířil svou dramaturgii o skvělá díla současných českých skladatelů a cíleně kráčí k dosažení interpretační úrovně konce 80 let minulého století.

Trvalým a hlavním cílem je pro sbor interpretace významných vokálních děl mistrů od renesance až po 21. století na maximální možné umělecké úrovni a přinášet tak vždy posluchačům potěšení z krásné hudby.

Vstupné 80 Kč

 

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz