Kino Zahrada dětem: Pojar dětem

|, Kino|Kino Zahrada dětem: Pojar dětem
Načítám Akce

Pásmo je složeno z animovaných filmů Břetislava Pojara, který je znám především jako tvůrce populárních seriálů Pojďte, pane, budeme si hrát, Zahrada a Dášeňka. Nyní představujeme pět filmů, na nichž se podílel v posledních letech svého života. 

 

Psí historie 

2010, 15 min, výtvarník Pavel Koutský, hudba Vladimír Merta 

Příběh o malém klukovi, který díky opuštěnému pejskovi našel nejenom kamaráda ze zvířecí říše, ale i přátelé – své vrstevníky. Příběh ukazuje, jak může i v době elektronických hraček vzniknout pouto mezi člověkem a přírodou. 

 

Hiroshi 

2005, 19 min, výtvarník Jitka Walterová 

Malý městský chlapec se dostane do hlubokých hor, kde se svým strýcem stráví zimu. Zážitky v drsné přírodě změní jeho pohled na svět a odhalí v něm nevšední talent. 

 

O princezně, která se nesmála 

2005, 13 min, výtvarník Pavel Koutský, hudba Chinaski 

Stane se, že princezny si občas něco umanou a za svět se neusmějí. Zejména pokud jim hrozí svatba s nějakým nafoukaným ženichem. Pak musí přijít Honza, nebo Vendelín a nějakým fíglem princeznu rozesmát… 

 

Vánoční balada 

2015, 11 min, výtvarníci Vratislav Hlavatý, Michal Kubíček, hudba Jan P. Muchow 

Společnost začíná být necitlivá k hrůzám válečného násilí a Vánoce se mění na svátek spotřeby. Vánoční balada vypráví příběh, kde idea Vánoc a dětské fantazie vítězí nad vojenskou mocí. Je to příběh vojáka – stroje, který i v době ryze technologické má lidské srdce. Je to příběh snu a fantazie, která je silnější než pancíř. Je to příběh mocného kouzla dětské hry, která bourá hradby nenávisti a spojuje zdánlivé nepřátele. 

 

Narcoblues 

1997, 8 min, výtvarník Václav Pokorný 

Kluk se cítí ve městě opuštěný. Jsou prázdniny a jeho kamarádi odjeli. Znenadání mu společnost dělá drogový dealer, který hledá svoje další oběti. Nabídne mu výlet do „ráje“. Mladý kluk je nadšen. Chce více a více. Když vyprázdní svoji pokladničku, začíná krást. Povedený tandem je vyrušen policii – dochází k incidentu, který má naštěstí na kluka blahodárný účinek. 

 

https://www.csfd.cz/film/464080-pojar-detem/prehled/  

Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz