LETOŠNÍ TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE BYLY VELMI ÚSPĚŠNÉ

||LETOŠNÍ TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE BYLY VELMI ÚSPĚŠNÉ

LETOŠNÍ TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE BYLY VELMI ÚSPĚŠNÉ

Šestnáctý ročník festivalu Tóny Chodovské tvrze byl jedním z nejúspěšnějších v posledních letech. Všech pět koncertů bylo vyprodáno. Dramaturgie byla dílem houslisty Jaroslava Svěceného a pracovníků Chodovské tvrze, kteří již teď společně pracují na 17. ročníku.

Festival symbolicky uvedl starosta městské části Jiří Dohnal a s diváky i hudebníky se na posledním koncertě za radnici rozloučil radní pro sport, kulturu a volný čas Jan Stárek. Festivalové koncerty navštívila řada osobností nejen z kultury, ale také jiných společenských oborů. Tóny Chodovské tvrze už dávno nejsou jen lokální kulturní akcí, ale jejich význam přesahuje nejen hranice Prahy, ale i České republiky. S potěšením jsme uvítali návštěvu celého ročníku hudebního gymnázia ze Stuttgartu.

Jaroslav Svěcený pozval ke společným vystoupením interprety různých hudebních žánrů od nás i ze zahraničí. Posluchači si mohli vychutnat Tango Nuevo se španělským akordeonistou Gorkou Hermosou, či kombinaci sólových houslí i smyčcového kvartetu. K již tradičním koncertům patří vystoupení hostitele Jaroslava Svěceného se slovenským souborem Cigánski diabli. Návštěvníci se mohli zaposlouchat do tónů loutny, kytary, houslí a zpěvu, nebo si na závěrečném galakoncertu poslechnout soubor Virtuosi Pragenses a sólisty hrající na housle, cembalo a flétnu.

Festivalu letos velmi přálo počasí, takže všechny koncerty se odehrály na nádvoří Chodovské tvrze a připravené náhradní prostory KC Zahrada pořadatelé vůbec nepotřebovali. Kapacita nádvoří 200 míst dokonce při závěrečném koncertu nestačila a muselo být přidáno několik sedadel navíc. Díky podpoře městské části Praha 11 se nám podařilo vybudovat festival, který má své pevné místo v kalendáři pražských kulturních akcí. Poděkování patří všem organizátorům a sponzorům, zvláště společnostem Fly United s.r.o. a Pražská teplárenské, a.s., bez jejichž pomoci by se akce mohla uskutečnit jen stěží. Už teď zveme všechny zájemce na Tóny Chodovské tvrze 2020.

 

2019-07-22T12:45:36+00:0022.Čvc, 2019|
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Navštivte také
www.chodovskatvrz.cz